JAK GRAĆ

Aby rozpocząć grę potrzebujesz zgranej ekipy, 2-3 godzin wolnego czasu oraz dobrego humoru. Poniżej zamieściliśmy krótką instrukcję oraz wideo, które wyjaśni Ci jak przebiega rozgrywka. Wybierz miasto w którym chcesz grać, a następnie zapoznaj się z instrukcją. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj do sekcji “Pytania i odpowiedzi, która znajduje się poniżej.

Kup bilet

Do rozpoczęcia gry niezbędny będzie zespół. Moonstreet oferuje rozrywkę dla grup od 2 od 10 osób.

Przyjdź na miejsce

W mailu z instrukcją oraz na stronach danego miasta znajdziesz miejsce startu oraz godziny rozpoczęcia swojej gry.

Otwórz link z grą

Po zakupie biletów otrzymasz maila z linkiem do gry. Kiedy pojawisz się namiejscu kliknij w LINK. Otworzy się czat, w którym wpisz wiadomość “START”, a Twoja przygoda się rozpocznie!

Król dwumiasta

Dostępne miasta:
Łódź
Wrocław
Kraków

Śladami Kruka

Dostępne miasta:
Warszawa

PYTANIA
I ODPOWIEDZI

Rezerwacja i start gry

Kiedy mogę rozpocząć grę?

Nasza przygoda w przeciwieństwie do tradycyjnych escape roomów nie wymaga od ciebie deklaracji kiedy chcesz grać. Możesz grać kiedy chcesz, ważne aby ją rozpocząć we wskazanych godzinach, o których informujemy w szczegółach gry. Jesteśmy również otwarci przez cały rok za wyjątkiem świąt:

 • 20 -24 lutego
 • 1 maja
 • 3 maja
 • 5 czerwca
 • 16 czerwca
 • 15 sierpnia
 • 1 listopada
 • 11 listopada
 • 24 grudnia
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia

Gdzie mam wysłać wiadomość o treści “start”?

Po zakupie biletu na nasz escape room na powietrzu na adres email wskazany w zamówieniu otrzymasz link do gry. Pod linkiem kryje się czat do gry, który otwiera się w przeglądarce, jako zwykła strona internetowa. Będąc w punkcie startowym otwórz czat i wpisz w nim wiadomość start.

Czy mogę zmienić datę mojej gry?

Tak. Nasza przygoda różni się tym od tradycyjnych escape roomów, że nie wymaga żadnej rezerwacji terminu. Grasz, kiedy chcesz i nie musisz nas o tym informować.

Czy w zimie jesteście otwarci?

Tak! Pogoda to nie problem jesteśmy otwarci przez cały rok. Wystarczy ciepło się ubrać 🙂

Czy muszę dokonywać rezerwacji na wasz escape room?

Nie 🙂 Wystarczy kupić bilet i udać się na miejsce startu dowolnego dnia, kiedy gra jest dostępna by rozpocząć przygodę. Nie musisz dokonywać żadnej rezerwacji ani nas informować, kiedy chcesz grać. To nas odróżnia od tradycyjnego escape roomu, że nie rezerwujesz pokoju ani godziny i nie masz żadnych ograniczenie czasu gry. Możesz grać, jak długo chcesz i cieszyć się dobrą zabawą.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach:

Nie otrzymałam(em) linku do gry – co teraz?

Jeżeli po złożeniu zamówienia nie otrzymałeś(-aś) wiadomości email z linkiem do gry oraz instrukcją, lub z jakiegoś powodu ten link się zagubił, nie ma powodów do niepokoju. Wystarczy wysłać SMS o treści “LINK” na numer 459 050 139. Po chwili otrzymasz wiadomość zwrotną, która zawierać będzie link do Twojej gry. Pamiętaj, że dotyczy to gier które jeszcze nie zostały rozpoczęte.

Jak długo ważny jest bilet?

Dobrze rozumiemy że plany potrafią się zmieniać, dlatego nasze bilety na gry są ważne aż 12 miesięcy od dnia zakupu.


Trasa

Czy trasa jest przystosowana dla osób poruszających się na wózku?

Tak.

Jaki jest dystans do pokonania?

Trasa gry w każdym mieście to około 4 kilometry. Spokojnie! Na trasie są miejsca by odpocząć.

Czy do gry potrzebna jest znajomość miasta?

Wszystkie gry tworzyliśmy dla osób znających miasto. Osobom nieznającym może być troszkę trudniej, ale dla nich przygotowaliśmy pomoce ułatwiające nawigację. Nasza rozgrywka na pewno będzie świetną przygodą dla przyjezdnych.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach naszej przygody:

W jakiej części miasta odbywa się gra?

W zależności od miasta każda gra odbywa się w innej jego części. Gra odbywa się na terenie starego miasta:

Gdzie przygoda się kończy?

Finalna lokalizacja jest sekretem, w końcu to plenerowy escape room 😉 Jeśli chcesz coś zorganizować po grze, skontaktuj się z nami, a my upewnimy się, że masz informacje potrzebne do zaplanowania swoich dalszych planów, podróży lub czegokolwiek innego.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach naszej przygody:

Co jak zrobi się ciemno?

Super, zrobi się ciekawiej! Wszystkie punkty stacjonarne, zagadki, elementy gry są dobrze widoczne w nocy. Trasa gry prawie w całości prowadzi przez oświetlone ulice.

Czy mogę wziąć psa?

Nie mamy nic przeciwko, jeżeli chcecie przyprowadzić swoje psiaki. Prosimy jednak, aby w pewnym momencie, gdy koniecznym będzie wejście do środka jednego z punktów, Wasze pupile poczekały cierpliwie przed wejściem. Pamiętajcie o zapewnieniu im odpowiedniej opieki!


Rozgrywka

Czy gra jest na czas?

W przeciwieństwie do tradycyjnych escape roomów nasza przygoda nie ma limitu czasu gry. Jest nastawiona na wciągające doświadczenie, interakcję z miastem i ludźmi oraz na dobrą zabawę. Nie ma co się śpieszyć, nie jest na czas, graj jak długo chcesz swoim tempem.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach naszej przygody:

Co muszę ze sobą zabrać?

Co najmniej jeden w pełni naładowany telefon dla każdej drużyny z dostępem do Internetu – najlepiej dla każdego członka zespołu, aby wszyscy mogli na bieżąco śledzić postępy w grze. Zalecamy wygodne ubranie i obuwie oraz otwarty umysł.

Co jeśli będę musiał przerwać grę w jej trakcie?

Nic nie szkodzi, grę możesz wznowić w miejscu, w którym ją przerwałeś dowolnego dnia kiedy jesteśmy otwarci.

Co jak gra przestanie działać?

Bardzo mało prawdopodobne, ale jeśli napotkasz problemy techniczne napisz do nas przez Messenger.

Czy osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział i czy muszą za nie płacić?

Tak, mogą. Zaprojektowaliśmy grę tak, by całe rodziny mogły w niej uczestniczyć i cieszyć się przygodą.

Co jeśli będzie padał deszcz?

Nasza gra odbywa się na świeżym powietrzu, więc wygodne ubranie bardzo się przyda. Jeśli uznasz, że w dniu, w którym chcesz zagrać, pogoda nie jest odpowiednia, lub w trakcie gry uległa pogorszeniu, możesz przerwać grę i skończyć ją w innym terminie.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach naszej przygody:

Czy mogę dodać kolejnego gracza lub drużynę po zakupie biletu?

Oczywiście. Jeśli już kupiłeś bilet a chcesz zmienić liczbę graczy napisz do Nas na email lub przez Messenger.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach naszej przygody:


Integracje

Czy wystawiacie faktury?

Oczywiście! Jesteśmy polską marką i działamy legalnie. Chęć otrzymania faktury wystarczy zaznaczyć podczas zakupu biletów.

Chce zorganizować integrację na kilkanaście kilkadziesiąt osób, jak to zorganizować? 

Nasza przygoda nie ma limitu graczy, jak w tradycyjnych escape roomach, dlatego świetnie nadaje się na integrację.

Jak zorganizować integrację dla większej grupy.

Przykład: Jeśli grupa liczy 20 osób to sugerujemy podzielić się na 3 zespoły. Po 7, 7 i 6 osób w grupie. Mniejsza liczba ludzi w grupie sprzyja integracji, łatwiej jest porozmawiać w mniejszej grupie niż jednej dużej 20 osobowej.

 • Bilety – Wystarczy kupić 3 bilety odpowiednio dla 6, 7 i 7 osób. Po zakupie prześlemy 3 link do gry. Te link należy rozdysponować pomiędzy 3 grupy.
 • Start – Przy starcie będzie super jeśli drużyn będą startować w odstępie 5-7 minut od siebie. Chodzi o to, że gracze bardzo szybko wchodzą do punktu stacjonarnego, w którym mają coś znaleźć i dobrzy by grupy nie psuły sobie tego zadania.
 • Trasa – Drużyny będą chodzić tą samą trasą. Na trasie mamy punkty stacjonarne gdzie drużyny mogą się zatrzymać razem i wspólnie porozmawiać.
 • Przygoda – Ponieważ nasza przygoda jest grą i gracze podejmowane w jej trakcie decyzje, które wpływają na zakończenie. Oznacza to że fabularne zakończenie dla dłużny może być inne. To urozmaica rozgrywkę.

Wybierz miasto, w którym chcesz grać i poczytaj o szczegółach: